Lietuva Norvegija

 

 

 

 

UAB „Kigis“ – tai logistikos kompanija, teikianti tarptautinio bei vietinio krovinių gabenimo paslaugas sausumos transportu, taip pat muitinės tarpininkavimo ir sandėliavimo paslaugas. Pagrindinės įmonės maršrutų kryptys: Lietuva – Norvegija, Norvegija – Švedija – Lietuva, Lietuva – Anglija - Lietuva.


 

UAB Kigis | Lietuva - Norvegija | ETMK leidimai | Transportas | Muitinės dokumentų ruošimas | Pavienės siuntos ir ju distribucija | Perkraustymas | Pilnų krovinių pervežimas | Daliniu krovinių pervežimas


 

 

Krovinių pervežimas Lietuva Norvegija - Jūsų patogumui

Tarptautiniai prekybiniai ryšiai tarp Europos Sąjungos šalių yra ekonomiškai prasminga niša. Nors Norvegija nėra ES šalis, Lietuva su Norvegija yra sudariusi Europos ekonominės erdvės (EEE) susitarimą, todėl prekybiniai ryšiai su šia šalimi vystomi gan aktyviai. Lietuva ir Norvegija bendradarbiauja bendroje rinkoje su kitomis EEE šalimis, remdamosi teise į laisvą prekių bei paslaugų kapitalo judėjimą.

 

ETKM leidimai

Europos transporto ministrų konferencijos (ETKM) leidimas – tai tarptautinių krovinių vežimo už atlyginimą kelių transporto priemone teisė tarp ETKM šalių, tarp kurių yra Lietuva bei Norvegija. Šio leidimo išdavimas ir naudojimas yra reglamentuojamas įstatymais. Jis negalioja be krovinių vežimo tarptautiniais maršrutais žurnalo. Kas du mėnesius, vežėjai, turintys Europos transporto ministrų konferencijos leidimus pateikia leidimo panaudojimo ataskaitą. ETKM leidimas neatleidžia nuo reikalavimų turėti kitus leidimus vežant didelių gabaritų, sunkiasvorius ar kitus specifinius krovinius.

 

Transportas

Lietuva ir Norvegija atskirtos 2200 kilometrų atstumu, tačiau naudojantis UAB „Kigis“ logistikos paslaugomis, šis nuotolis nebeatrodys toks didelis. Nuolat augančioje, savo veiklą plėtojančioje įmonėje dirba krovinių pervežimo, sandėliavimo, muitinės dokumentų tvarkymo specialistai, pasirengę savo klientams pasiūlyti kokybiškas paslaugas, suteikti informaciją tiekimo grandinės sudarymo klausimais. Tarptautiniais maršrutais pilni arba daliniai kroviniai gabenami 13,6 metrų tentais, didžiakūbėse 120m³ mašinose bei refrižeratoriuose (kietašonėse puspriekabėse). Įmonės sausumos transportas nesenesnis nei 5 metai, visa veikla apdrausta CMR draudimu. Tai garantuoja krovinio saugumą ir pristatymą tiksliu laiku tiek Lietuvoje, tiek Norvegijoje.

Importuojant, eksportuojant ar tranzitu gabenant krovinius Lietuvoje ar kitose šalyse būtina pasirūpinti muitinės dokumentų sutvarkymu. Tai dar viena paslauga, kurią teikia UAB „Kigis“. Muitinės dokumentų tvarkymo ekspertai paruoš visus importo, eksporto, tranzito muitinės dokumentus, užpildys CMR važtaraščius bei TIR CARNET knygeles.

 

Muitinės dokumentų ruošimas

Tam, jog būtų užtikrintas Jūsų krovinio saugumas bei pristatymas laiku į nurodytą Norvegijos vietą, visose UAB „Kigis“ krovinius gabenančiose transporto priemonėse įrengtos palydovinės ryšio sistemos, leidžiančios nuolat stebėti krovinio buvimo vietą. Iš anksto žinant informaciją, apie tai, kada tiksliai krovinys bus pristatytas į numatytą vietą, galima lengviau suplanuoti tolimesnę krovinio realizavimo eigą, apsvarstyti sandėliavimo klausimus. Esant poreikiui, logistikos kompanija UAB „Kigis“ gali pasiūlyti trumpalaikio bei ilgalaikio sandėliavimo paslaugas.

 

Pavienės siuntos ir jų distribucija

Maršrutu Lietuva – Norvegija taip pat atliekamos pavienės siuntos pristatymo, sistemingos distribucijos paslaugos. Rinktinių krovinių transportavimas į Norvegiją puikus sprendimas Lietuvos įmonėms, siekiančioms praplėsti savo vartotojų ratą. Tai galimybė disponuoti savo prekėmis Norvegijoje, nepriklausomai nuo Jūsų įmonės ar gamyklos vietos.

 

Perkraustymas

Kita vertus, toks krovinių pervežimo būdas gali būti aktualus pavieniams asmenims, norintiems persikraustyti į Norvegiją ar Lietuvą. Su specialia, pritaikyta įranga galima pervežti viską: buitinę techniką, drabužius, maisto produktus, taip pat vaistus, vaikų žaislus, statybų konstrukcijas ir kitus krovinius.

 

 

Pilnų krovinių pervežimas

Transporto priemonių apžiūra. Sausumos keliu iš Lietuvos į Norvegiją taip pat gali būti gabenami pilni kroviniai. Atsižvelgiant į krovinio ypatybes, parenkamas skirtingas transportas: tentai, puspriekabės, didžiakūbės, refrižeratoriai ar auto traukiniai. Prieš ir po kiekvienos kelionės kryptimi Lietuva – Norvegija, transporto priemonės yra apžiūrimos.

Krovinio paruošimas. Pervežant krovinius į Norvegiją, pirmiausia, kroviniai surūšiuojami, suskaičiuojami bei patikrinami ar tinkamai paruošti transportavimui. Tuomet krovinys pakraunamas į parinktą transporto priemonę.

Krovinio pristatymas. Pervežant krovinius sausumos keliais, o ne geležinkeliais ar jūromis, atsiranda galimybė krovinį pristatyti prie pat pageidaujamo pastato. Kai gabenamas didelių gabaritų, fiziškai sunkus krovinys, jam pakrauti ar iškrauti naudojami specialūs krautuvai.

 

Dalinių krovinių pervežimas

Tentinėmis puspriekabėmis tarptautiniu maršrutu Lietuva – Norvegija daliniai kroviniai vežami kiekvieną penktadienį. Esant poreikiui papildomas dalinių krovinių pervežimas vykdomas antradieniais. Iš Norvegijos į Lietuvą kroviniai vežami kasdien. Grįžtama pro Švediją, todėl prireikus galimos šios pervežimo kryptys: Lietuva - Norvegija – Švedija – Lietuva.

Dalinių ir pilnų krovinių gabenimo maršrutu Lietuva – Norvegija paslaugas teikianti UAB „Kigis“ užtikrins, jog Jūsų kroviniai būtų saugūs ir nurodytą vietą pasiektų laiku. Taip, kaip suplanuota.

 

Daliniai kroviniai | Lietuva - Anglija | Lietuva - NorvegijaLietuva - Švedija